Yasaklı Sitelere Giriş

Hotspot Shield Nedir?

Tarih: by Kategori: Genel ile 0 Yorum

İnternet sitelerine girmek istediğinizde karşınıza çıkan mahkeme kararı ile engellenmiştir yazıları artık problem olmaktan çıkıyor. Yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır sorusunun cevabı olan DNS değişikliği, Proxy adresleri, Proxy siteleri ve Proxy programları, VPN hizmeti gibi seçeneklere ek olarak çeşitli yazılımlar da kullanılabilmektedir. Yasaklı sitelere giriş programları olarak adlandırılan bu yazılımlar arasında en yaygın olanlardan birisi Hotspot Shield programıdır.

Anchor Free firması tarafından hazırlanan yazılımın ücretli ve ücretsiz olarak iki sürümü bulunmaktadır. Ücretsiz sürümü kullandığınızda yasaklı web sitelerini açmadan hemen önce karşınıza bir reklam ekranı çıkartan Hotspot Shield, ücretli sürümünde teknik destek talebi gönderebiliyor, reklamları görmeden daha yüksek hızla yasaklı sitelerde dolaşabiliyorsunuz.

Hotspot Shield programı internette kısıtlamalar olmaksızın dolaşabilmeniz için hazırlanmış bir yazılım olarak hizmet vermektedir. İnternetin özgürce kullanılabilmesi kadar, güvenle kullanılabilmesine de olanak tanımakta olan Hotspot Shield, VPN bağlantısı servislerinde olduğu gibi bağlantı sürecinde verileri şifreleyerek korumaktadır. Böylelikle giriş bilgileriniz ve çerez dosyalarınız koruma altına alınırken, çevrimiçi kimlik hırsızlığı riskine karşı da IP adresinizi gizlemesi sayesinde önlem almaktadır.

Hotspot Shield Hangi İşletim Sistemlerinde Kullanılır?

Linux sürümleri için hizmet vermemekte olan Hotspot Shield yasaklı sitelere giriş programı Windows XP, Windows 7, Windows Vista, Windows 2000, Mac Os X (10.5 Leopard), Mac Os X (10.6 Snow Leopard), Mac Os X (10.7 Lion) işletim sistemlerinde problemsiz şekilde kullanılabilmektedir. Uyumluluk ayarı sayesinde Windows 8 işletim sisteminde de çalıştırılabilmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum yapın!

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

yasak-siteler

Yasaklı Sitelere Giriş

Sitemizde yasaklanmış tüm sitelere giriş yapabilmeniz için güncel teknikler sunulmaktadır. Yasaklı sitelere girmek için sitemizde videolu ve resimli anlatımları kullanabilirsiniz. Ayrıca güncel makalelerimizle de yasak sitelere erişim konusunda da sürekli bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google DNS Proxy Ayarları

Google'ın ücretsiz sunmuş olduğu ücretsiz ve güncel DNS ayarları şöyle;
  • >>8.8.8.8
  • >>8.8.4.4